Kevesebb gyom, gyorsabb fejlődés, jobb termés? A megoldás a talajon hever.
A modern növénytermesztéshez ma már nem elég a jó vetőmag és a szorgalom. Egyre többen ismerik fel, hogy a megfelelő talajtakaró fólia használatával csökkenthetők a gyomirtószer-költségek, visszafogható a vízveszteség, és javulhat a terméshozam is.

Az Iparifóliák mezőgazdasági fóliái a legmagasabb elvárásoknak is megfelelnek
Ahhoz viszont, hogy ez hosszú távon is működjön, megbízható fóliára van szükség – olyasmire, ami nem reped meg két hét alatt, kibírja az UV-t, az esőt és a mechanikai igénybevételt is. Ebben a cikkben bemutatjuk, hogyan tudjuk valóban mezőgazdaságra optimalizálni a talajtakaró fóliát gyártás során, és mire érdemes figyelni, ha nagy tételben gondolkodunk.
Talajvédelem talajtakaró fóliával – kevesebb locsolás és vegyszer
A talajtakaró fólia alkalmazása a növénytermesztésben meglehetősen sok előnnyel járhat, hiszen:
- visszaszorítja a gyomokat, ezáltal kevesebb gyomirtószerre és gyomlálásra van szükség;
- csökkenti a talaj vízveszteségét, segíti a talaj tápanyag-tartalmának fenntartását;
- szabályozza a talaj hőmérsékletét, ezzel segítve a növények gyorsabb növekedését;
- óvja a termést a kártevőktől, betegségektől, hidegebb hónapokban a fagytól, a meleg hónapokban a túlmelegedéstől;
- kombinálható csepegtető öntözési rendszerrel, ami tovább növeli a vízhatékonyságot;
- megelőzi a talaj tömörödését, a fólia alatt a talaj laza, jól szellőző marad.

UV-ellenálló, növénybarát talajtakaró fóliák gyártásában élen jár az Iparifóliák
Milyen szempontokat vegyünk figyelembe a talajtakaró fóliák gyártása és választása esetében?
1. Vastagság – egyedi igényekhez igazított gyártás
A mezőgazdaságban a talajtakaró fóliák vastagsága befolyásolja azok élettartamát és költségét. Az egynyári kertészeti kultúrákhoz a 0,04 mm vastagságú fólia a leginkább költséghatékony. A vastagabb fóliák újra felhasználhatók a következő évben, ha óvatosan szedik fel és árnyékos, hűvös helyen tárolják.
A fóliagyártási technológia során különböző, a megrendelők igényeihez igazodó vastagságú fóliák előállítása lehetséges.
2. Szín – a céloktól függen válasszuk ki
A talajtakaró fólia színe meghatározza annak optikai tulajdonságait (visszaverőképesség, elnyelőképesség, áteresztőképesség), befolyásolva a talaj felmelegedését, a fólia felszínének hőmérsékletét és a növény körüli mikroklímát.

Magas minőségű fóliákat gyártunk és szállítunk – rövid határidővel
Különböző színű talajtakaró fóliák és azok hatásai:
- Fekete: A legelterjedtebb, elnyeli a napsugarakat, hő formájában átadja a talajnak, és nem engedi át a napfényt, így gátolja a gyomok növekedését. Főleg földieper, uborka és paprika termesztéséhez ajánlott.
- Natúr (átlátszó): Magasabb talajhőmérsékletet biztosít az üvegházhatás miatt, és megakadályozza a talaj nedvességtartalmának elpárolgását. Bár jobban felmelegíti a talajt, mint a színes fóliák, a gyomok erőteljesen növekednek alatta.
- Lila: A ráeső napsugarakból kiválasztja és visszatükrözi a távoli vörös fényt, serkenti a növény föld feletti részének gyorsabb növekedését, a virágzást és növeli a virágok számát. Melegigényes növényekhez, például szamócához, paprikához, paradicsomhoz, padlizsánhoz és dinnyéhez ajánlott.
- Zöld: Gyorsan növeli a talaj hőmérsékletét, serkenti a növényt az intenzívebb növekedésre. A hidegebb hónapokban javasolt paprika, uborka és cukkini termesztéséhez.
A világos fóliák (zöld, lila) esetében a gyomok nem pusztulnak el, de a nyári időszakban a fólia alatt kialakuló magas hőmérséklet és páratartalom miatt szinte megfőnek. A fekete-fehér fólia a gyökereket védi a fénytől és megakadályozza a moszat-algásodást.
3. Ellenállás a környezeti hatásoknak
A mezőgazdaságban alkalmazott fóliák gyártásánál a teherbírás, a minőség, az UV-stabilitás garantálása alapvető, hiszen egy jó fóliának tartósan ellent kell állnia az időjárás viszontagságainak, legyen az szél, eső, jég vagy UV-sugárzás.
A fólia gyártás során az alapanyag színezékekkel és adalékanyagokkal kiegészítve biztosítja a kész termék megfelelő tulajdonságait, akár speciális igényekhez igazodva.
Az UV-stabil fóliák előnyei:
- Gazdaságosság: mivel tovább használhatók, így jelentősen csökkentik a költségeket
- Védelem: óvják a növényeket a káros UV-sugárzástól és az időjárási körülményektől is
Magas minőségű talajtakaró fóliák gyártása az Iparifóliáknál
A talajtakaró fóliák gyártásakor cégünk a mezőgazdaság specifikus igényei mellett a környezeti hatásokra is koncentrál. Így termékeink garantáltan megfelelnek a követelményeknek, nagy igénybevétel mellett is biztosítják az optimális felhasználhatóságot. A gyártás során folyamatos minőségellenőrzésnek köszönhetően fóliáink garantálják a tartósságot, a mechanikai szilárdságot, a megfelelő fény- és vízáteresztő képességet, igény esetén az UV-ellenállást.
A mezőgazdasági fóliák gyártásában cégünk nagy szakmai tapasztalatra és széles raktárkészletre alapozva, kiváló minőséget garantálva áll partnerei rendelkezésre. Az Iparifóliák termékei – legyen szó a mezőgazdasági fóliák mellett bármilyen ipari, logisztikai vagy építőipari fóliáról – megfelelnek a környezeti és minőségi elvárásoknak, mindenkor igazodnak a fogyasztói igényekhez. A raktárkészletünkről bármikor elérhető árucikkek mellett vállaljuk egyedi, akár extrém méretű fóliák rövid határidővel történő gyártását, valamint a termékek feliratozását, logózását. Soltvadkerti cégünkből saját teherautó-flottánkkal akár nagy mennyiségű árut is gyorsan, partnereink igényeihez igazodó logisztikával szállítunk ki.